Wycieczka klasowa – budynki Warszawy

Wycieczka po Warszawie zostala przygotowana specjalnie dla klasy 3 szkoły podstawowej. Jedną z lektur w tej klasie jest D.O.M.E.K. , stąd powstał pomysł zwiedzania stolicy właśnie pod kątem architektonicznym.

Dzieci podzielone zostały na 4 grupy. Podziału dokonaly same, w zwiążku z czym w jednej grupie było osób 7 a w innej 5 😉 Ale był to ich wybór i postawowiłysmy z wychowawczynią ten wybór uszanowac. Każda grupa, jak zawsze,  została oznaczona innym kolorem (tym razem: czerwony, granatowy, brązowy i biały) za pomocą kolorowych gumek.

 

Trasa wycieczki okazała się dość męcząca, również tradycyjnie 😉 Równiez tradycyjnie nie była to klasyczna wycieczka reprezentacyjnymi dzielnicami Warszawy 😉

Zaczęliśmy od Hali Mirowskiej. Na dzień dobry wychodząc z autokaru dzieci narzekały na zapach 😉

Obejrzeliśmy Pałac Lubomirskich i podczas przerwy na drugie śniadanie przeszliśmy do zagadek.

Po pierwsze – „długoterminowa” zagadka – lista warszawskich drapaczy chmur. Zadaniem każdej grupy było zaznaczyć te budynki, które widzieliśmy w trakcie wycieczki. Dzieciaki były naprawdę zaangażowane w to zadanie !

Drugą zagadka było najpierw znalezienie zagadkowego pomnika a później odgadnięcie co on przedstawia. Ku wielkiemu zaskoczeniu wszystkie grupy odgadły bez problemu !

Poznaliśmy znaczną część warszawskich wysokościowców, w tym najstarszy (z 1904 roku !) oraz drugi w kolejności (z 1933 roku).  Grupy zgadywały które wieżowce są nowsze/starsze, wyższe/niższe.

Dodatkowe punkty na trasie grupy zdobywały za…murale oczywiście 🙂

Przespacerowaliśmy sie także ulicą Próżną z pięknie odnowioną jedną kamienicą i czekającą na odnowę po drugiej stronie (ze znajomym z Pragi muralikiem):

Drugą część wycieczki rozpoczęliśmy od przejazdy metrem, linią M2, do Ronda Daszyńskiego. Ponieważ nie wszyscy znali Warszawe i nie wszyscy mieli juz okazje jechać metrem, była to kolejna atrakcja na którą dzieci czekały 🙂

Chwilę zabawilismy oczywiście na placu eurlopejskim z racji jego uroku, fontan i…murali 😉 A także ciekawych pojazdów, które zaparkowały pod Warsaw Spire 😉

Odwiedziliśmy Kładkę Pamięci (A Footbridge of Memory), zupełnie nie oznakowany / nie opisany pomnik pamięci warszawskiego getta, a tak wymowny gdy już wiadomo o co chodzi.

   

A także obowiązkowo podczas wycieczki architektonicznej – Dom Kareta :

    

Tuż obok (po przeciwnje stronie ulicy Żelaznej) znajduje sie mural „Czystość”

A wcześniej po drodze (na rogu Chłodnej i Żelaznej) znaleźliśmy też kolejny mural :

W okolicy Q22 / Westina niestety już część wycieczki opadła z sił 😉

Więc reszte obejrzelismy juz bardzo pobieżnie, m.in. mural Blue :

 

(po informacje dotyczące murali zapraszamy na wpis o muralach warszawskiego Śródmieścia, a po szczegóły zwiedzanej trasy zapraszamy…. na wycieczke :-D)

Dodaj komentarz