ENERGYLANDIA, czyli największy park rozrywki w Polsce

Energylandia, czyli miejsce po którym juz żaden park rozrywki nie będzie wystarczająco dobry 😉

Wydawało mi się, że każdy musi się nią zachwycić… Ostatniego lata zaskoczyli mnie znajomi, którzy w przelocie gdy widzieliśmy sie w Energylandii rzucili tylko „Tu jest beznadziejnie !”. Nie wiem, może winna była pogoda (upał straszny), może kolejki (czas oczekiwania od 10 do 60 minut na atrakację), bo raczej nie atrakcje, tych jest masa i każdy znajdzie coś dla siebie.

Jest tu strefa dla maluchów, strefa familijna oraz strefa ekstremalna.

Broszurka

Strefa dla maluchów, czyli Bajkolandia to miejsce gdzie dzieciaki moga zostać kierowcami, pilotami, strażakami, księżniczkami, krasnalami lub niesfornymi zwierzątkami. Znajdziemy tu karuzele, mini coastery, autka i samolociki.

Tu znajduje sie nasz ukochany Energuś Roller Coaster (dla dzieci powyżej 100 cm),  Karuzela Latające Hustawki (dla dzieci powyżej 120 cm), Zjeżdżalnia Arctic Fun (dla dzieci powyżej 120 cm). I wszystkie te trzy atrakcje nie są dla maluszków, pomimo że należa do strefy Bajkolandia 😉

Karuzela Latające Krzesełka
Zjeżdżalnia Artic Fun

 

Strefa familijna  – tu znajadziemy kilka Roller Coasterów, gdzie doświadczymy dawki adrenalimy, jak również wodne spływy, kolejkę widokową czy tor Formuła Autodrom.

Do tej strefy należą zarówno atrakcje dla maluchów, jak np. Kolejka widokowa Samoloty (choć zupełnie nie rozumiem dlaczego jest dla dzieci od 120 cm) czy  dość extremalna Anakonda (od 140 cm).

Strefa ekstremalna – jedyna taka w Polsce atrakcja dla fanów adrenaliny i mocnych wrażeń. W ofercie tej strefy dostępne jest kilkanaście naprawdę ekstremalnych urządzeń takich jak najszybsze i największe Roller Coastery, ogromne wahadło Azec Swing, czy potężne 40 metrowe ramię Space Boostera,  których prędkość dochodzi do 100 km/h, a przeciążenia sięgają aż 5g!

Ale tu także znajdziemy dwie atrakcje już od 120 cm (Formula Roller Coaster i Viking Roller Coaster)

 

Ponadto jest jeszcze Water Park, na który nigdy nie starcza nam czasu / nie chce sie nam nosic cały dzień strojów kapielowych i ręczników. A trzeba wiedzieć, że nie można z parku wyjść do samochodu (np. właśnie po stroje kapielowe i reczniki) i wrócić.  Niemniej plaża wyglada naprawdę atrakcyjnie i kiedys w końcu musimy ją odwiedzic 🙂 Ze strony Energylandi :

Water Park
Strefa uruchomiona latem 2016 roku – naśladuje tropikalną wyspę, z mnóstwem atrakcji, zakątków, wodnych zabaw. Można tu zażyć słońca lub odpocząć w cieniu parasola, napić pysznego napoju z Tropical Baru i swobodnie zrelaksować się całą rodziną pod okiem ratowników. To przepiękne miejsce, wyróżniające się przejrzystością wody oraz mnóstwem atrakcyjnych niespodzianek tematycznie i aranżacyjnie związanych z estetyką egzotycznych wysp.

Strefa ta jest dozorowana przez kilkunastu wykwalifikowanych ratowników, dlatego jest w pełni bezpieczna, sklada się z 3 basenów z podgrzewaną wodą, o głębokości od 40 do 120 cm., rozmieszczonych na powierzchni 1800 metrów kwadratowych.
Do dyspozycji Gości są bezpłatne przebieralnie i suszarki.”

Prawda że zachęcająco ? 🙂 Obawiam się tylko że albo park albo plażą. Na jedno i drugie można poświęcić cały dzień 🙂

 

Jak wspomniałam atrakcji jest naprawde masa (w 2017 roku -101 !) .  Żeby się w nich odnaleźć przydatna jest mapa, którą znajdziemy w broszurkach znajdujących sie na stojakach przy wejściu do parku. Są one w kilku językach, więc trzeba wziąć odpowiednią a nie pierwszą z brzegu 😉

Broszurka

W broszurce znajdziemy także m.in. kalendarz otwarcia parku

Kalendarz otwarcia parku

i wspomniana mape (której ze względu na wielkość niestety nie udało mi sie zeskanowac ;).

Interaktywną mapę parku można znaleźć na stronie : https://energylandia.pl/mapa-parku/

Mapa parku : https://energylandia.pl/mapa-parku/

 

Na dzieci atrakcje czekają wszędzie. Oprócz karuzel, roller coasterów itp., odbywają się także animacje, teatrzyki kukiełkowe i pokazy, w których można wziąć udział przechodząc z jednej atrakcji do drugiej (albo czekając na rodzeństwo).

Animacje z maskotką parku

 

Pokaz cyrkowy

 

Maskotka parku idzie do dzieci

Oprócz tego (ale to już raczej dla starszych) odbywają się także pokazy zaplanowne – w amfiteatrze oraz Strefie Extremie Show.  I znowu rozkład znajdziemy w broszurkach poświęconych pokazom:

Pokazy

 

Oprócz czterech stref i pokazów, znajdziemy jeszcze dodatkowo gry i zabawy interaktywnych (dodatkowo płatne), 4 sceny widowiskowe (dwa teatry i dwa amfiteatry), nowoczesne kino 7D, planetarium a dla wszystkich lubiących gadżety i pamiątki kilka dedykowanych sklepów.

 

Znajdziemu tu także pełne zaplecze gastronimiczne, od kawy, hot dogów i naleśników po tawernę i restaurację.

Gastronomia

 

Enargylandia jest bardzo przemyślana i naprawdę pomysłowo zrobiona jeżeli chodzi o dekoracje.

 

Pomyślano także o rozwiązanu na upał. W całym parku jest kilka, róznych zraszaczy dających chłód. Oprócz wodnych atrakcji, które gwaratują większe zmoczenie 🙂

Zraszacze

Jak widać niektóre z nich sa wspaniała zabawą dla dzieciaków 😉 

Zraszacz drzewko-grzybek

 

Jak juz wspominałam na 26 ha jest ponad 100 atrakcji. A co roku powstają nowe. W roku 2017 roku były to :

Nowości 2017

 

W sezonie 2018 czeka nas aż 6 nowości :

 • Viking Ride
 • Mega Coaster Hyperion, który ma być najwyższy i najszybszy w Europie ( ponad 80-metrowy spadek, 77 metrów wysokości, prędkość: ponad 140  km/h)
 • Speed Water Coaster (który była już zapowiadany jako atrakcja 2017 roku)
 • dwukrotnie większa wspomniana strefa Water Park
 • większa strefa Extreme Show
 • nowa restauracja Formuła.

A na lata 2019-2002 planowane jest otwarcie strefy hotelowej.

 

Z przydatnych informacji :

 • bilety są dla dorosłych i dzieci powyżej 140 cm (109 zł) oraz poniżej 140 cm (59 zł), jednak większość atrakcji jest dla dzieci powyżej 120 cm
 • kas jest na tyle dużo (podobno 20, ale nie liczyłam) że nie czeka się zbyt długo w kolejce 🙂 jest także osoba do koordynowania, aby wszyscy nie stali w jednej kolejce – tej blokującej wejście 😉
 • bilet jest jednorazowy, z kodem kreskowym i nie uprawnia do poownego wejścia (!)
 • po niektórych atrakcjach wychodzimy przemoknięci do suchej – albo trzeba mieć ubrania do przebrania, albo skorzystać w gigantycznych suszarek za 5 zł (są to ‚budki’ do których się wchodzi, widziałam nawet 5 osób suszących się razem ale nie wiem jaka jest tego efetywność w takim przypadku 😉
 • jeżeli chcemy skorzystać z sekcji tropikalnej, trzeba mieć ze sobą strój kąpielowy
 • zaplecze restauracyjne jest bardzo bogate i akżdy znajdzie coś dla siebie; i nie są to tylko fast foody, znajdziemy tu także regularbe restauracje / bary
 • niektóre atrakcje są na monety.

W tym roku (2018) Energylandia bedzie obchodziła 4-te urodziny 😀

3 myśli na temat “ENERGYLANDIA, czyli największy park rozrywki w Polsce

Dodaj komentarz